Už vím, proč jsem samotářka

Moji milí lidé,

berte tohle jako dopis vám všem, kteří jste šli náhodou kolem a začetli se do těchto písmenek.

Nenajdete zde přání k vánocům, odmítám se zúčastňovat se vánočního šílenství. Nenajdete zde ani vánoční tipy či všude-bombardující vánoční slevy. A totéž co se týká Nového roku. Poslední a první den dalšího roku jsou jako všechny jiné, není co slavit. Pravda, trochu bilancování tu je, ale to jen z toho důvodu, že celý život je hodně velké sousto a tak má člověk potřebu si ho rozkouskovat, rozvrhnout jeho průběh na roky, na měsíce, na týdny, na dny, často na hodiny a někteří obzvlášť velcí otroci i na minuty. Ale je to potom ještě život?

Dnes jsem se naprdla

To slovo je ve smyslu naštvala, rozčílila nebo mírněji, setkala jsem se s něčím, s čím bytostně nesouhlasím a chci proti tomu bojovat. Bojovat svůj malý osamělý boj, protože zkrátka moje názory většina lidí převálcuje. Vnímám věci asi jinak, proto jsem samotářka. Nevadí.

Všichni spěchají. Patříte k nim i vy? Pozná se to podle toho, že například tento článek čtete způsobem „F“ – přečtete první řádek odstavce, pak oči sjedou dolů (z dalších řádků přečtou tak první dvě slova) a pak přečtou první řádek dalšího odstavce, až mají článek tímto způsobem velmi rychle přečtený. Není čas ztrácet čas – asi jsou všechna slova uprostřed odstavce zbytečná. Jednou jsem takhle zkoušela číst z legrace knihu – číst jen první větu na každé stránce. A světe, div se, dávalo to smysl, jen trochu jiný, než chtěla kniha říci. A bez prožitku, bez emocí.

Pokud čtete tak, jak popisuji v předchozím odstavci, ani nečtěte dál, nejsme totiž na stejné vlně.

Co se vlastně stalo

Poslouchám si tak jednu z mnoha on-linových lekcí o tom, jak zaručeně úspěšně podnikat. Ano, chtěla bych zaručeně úspěšně podnikat, mít spoustu peněz a pracovní dobu si určovat sama a svou pracovní náplň vnímat jako zábavu. Ano, to bych chtěla, kdo by nechtěl.

Ale tohle je dáno jen určitým povahám. A takovou povahu já zkrátka nemám (a nechci mít). Protože se nedokážu ztotožnit s těmito věcmi (jak radili v oné lekci):

Blog je úžasný nástroj v rukou podnikatele.
Smutným faktem je, že většina blogů nemají žádný smysl, protože nic neprodávají, nikam neodkazují (na produkty nebo affiliate partnery), ani na nich nejsou reklamy, které by přinášely peníze. To jsou zbytečné, neúspěšné blogy. I když mají velkou návštěvnost a čtenost.

Ale, pane podnikateli, víte o tom, že blogy byly původně míněny jako osobní deníčky, neměly nic společného s výdělkem, to vy, ziskuchtiví, jste je zneužili pro příjem peněz, už vám nestačily prodejní weby, reklamy ve vyhledávačích. Použili jste formát blogu, který se tváří jako počtení zadarmo, jako přítel, ale ve skutečnosti je to jen marketingový chladný trik. Prodat, jen prodat. Je jedno, že máš duši a myšlenky, to nikoho nezajímá. Když nepoužíváš blog na prodej, není to úspěšný blog.
Dobrá, přesto (nebo právě proto) povedu dál svůj neúspěšný blog, zadarmo, pro obohacení světa, pro radost, pro zábavu. Jako dar vám všem, moji milí lidé. Zřejmě žiju v nesprávné době, v nesprávném světě.

Naučím vás, jak vést blog velmi efektivně.

Ano, v tom je kámen úrazu, dnes už se věci nedělají poctivě, ale jen na efekt. Lidstvo je stále tupější, nikdo neumí sám nic vymyslet, nic vytvořit ani vyrobit či opravit. Dnes už se lidi neučí, jak sami nakreslit ilustraci, vyfotit ilustrační fotku, ale jak ji najít na internetu (a ještě pěkně s návodem jak vyzrát na autorská práva).

Nemusíte ani vytvářet vlastní obsah. Stačí posbírat z internetu úspěšné (virální) články či videa.
Nemusíte ani obsah vytvářet vy. Můžete si najmout jiné lidi, kteří za vás články napíšou.
Můžete svůj blog založit na doporučování cizích produktů za odměnu (affiliate, reklama).

Tak tohle já snad ani nechci umět. Chci pro vás psát já osobně, chci psát vlastní myšlenky a doporučovat jen to, co mě opravdu nadchne, a sdělovat, čím žiju. Pro inspiraci ostatním, aby si mohli zakroutit hlavou a zamumlat „to je teda krásnej blázen!“. Blázen, ale poctivej.

Proto jsem samotářka. Neumím jít s davem.

Miroslava Zudová
Co mě nezabije, to mě posílí.
Komentáře
  1. Martin napsal:

    Jo to jsme dva 🙂 mě to taky dělá problém , ale co už asi takový jsem 🙂


Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(https://www.samotarka.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor//images/icons/left.svg): failed to open stream: No such file or directory in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Warning: file_get_contents(https://www.samotarka.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor//images/icons/right.svg): failed to open stream: No such file or directory in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.