Ahoj všichni!

Tento web je tak trochu rebélie. Víte, jsem teď zahlcena nejrůznějšími info-podnikateli, kteří mají zaručený recept na to, jak získat peníze, jak získat platící zákazníky, jak ovládnout internet a zaplavit ho svými chapadly.

Ano, chci vydělat peníze, přiznávám. Kdo by nechtěl? Dokonce i pomocí internetu. Všichni už dávno víme, že poctivou prací ještě nikdo nezbohatl. A tak jsem studovala, četla knihy, poslouchala webináře, hlásila se do nejrůznějších kurzů. Stálo mě i dost peněz, které bych mohla použít jinak, ano to všechno přiznávám.

Dokonce jsem pracovala na sobě, na teď tolik moderním osobním rozvoji, ať už šlo o NLP (neurolingvistické programování) nebo o prostou změnu myšlení, kdy člověk odbourává škodlivá přesvědčení nasbíraná životní cestou. Ano, odbourávala jsem, také za spoustu vynaložených peněz. Člověk se tím dost změní.

Ohlédla jsem se a podívala se na sebe do zrcadla. Jsem to ještě já? Já nebo nějaký naprogramovaný robot, který dělá všechno, co se mu řekne, co se mu vtiskne do hlavy, čím mu vymyli mozek?
A hlavně – chci být taková? Vím, že si teď šlapu po štěstí, už jenom tím, že vám toto všechno říkám. Správně bych měla poslechnout pravidlo o jednoduchém webu s přímou cestou k prodeji, s nějakým vyskakovacím regisračním (napsala jsem tohle slovo takto schválně, není to překlep) formulářem, abych vás mohla pronásledovat i poté, co můj web opustíte. A hlavně dbát pravidla, že web, který neprodává, je naprosto zbytečný a  snad by ani neměl spatřit světlo světa, protože je to veliký hřích a nevyužitý potenciál a ten člověk, který takový neprodejní web má, je vlastně hloupý blbec.

Ano, to všechno jsem se naučila za poslední období.

Pink – reklama.
Ano, šla jsem doporučenou cestou a vyrobila vzorný prodejní web. Je to web miroslava-zudova.cz. Měl všechny doporučené náležitosti – usměvavou fotku hned na začátku (když jsem ten web otevřela podesáté, chtěla jsem jí dát do zubů), lákavou nabídku za vyplnění formuláře a další doporučené stránky jako je něco o sobě a reference. Ale víte co? Už se mi nelíbil. Jako by nebyl můj. A tak jsem tu jmenovitou doménu použila jinak.
Pink – konec reklamy.

Ještě jsem asi svůj mozek vymyla málo, ještě nejsem ten správný dravý info-podnikatel. I když jsem k legalizaci tohoto stavu udělala maximum, aby opravdu nic nebrzdilo. Živnostenský list například. Tím jsem se jen uvázala, že každý rok teda to daňové přiznání podám, že budu registrována u Velkého bratra tu a onde a že s tím zkrátka budu mít starosti navíc, i když nevydělám vůbec nic, protože jsem při tom všem stále ještě uštvaný zaměstnanec.

V čem spočívá ta rebelie?

Ač jsem vyškolená a dodržuji všechna ta naučená pravidla, neuspokojuje mě to. Potřebuji se vyjádřit bez účelu (prodeje), potřebuji sdělit své myšlenky, svěřit se třeba celému světu, potřebuji vytvářet, i když za to nic nedostanu. Potřebuji mít ten pocit svobodného nesvázaného člověka, který si dělá věci po svém a zajímá se o různorodé věci, nejen o svůj prodejní obor.

A tak když se podíváte na tento web, je tu spousta rušivých prvků, které tu správně nemají co dělat (protože odvádějí pozornost zákazníka), jako třeba hodiny s kalendářem, naprosto zbytečná černá kočka (ta je totiž přesně jako můj Průša a taky se tak chová), web je barevný, nikoli doporučeně stroze minimalisticky bílý a tak dále a tak dále. Prostě toto je můj prostor, můj pokojíček a tak si ho zařizuji po svém. A naschvál, ať si klidně všichni mí koučové, mentoři a lídři ukroutí ty své nechápající hlavičky.

Už vím, co mi na info-podnikání chybí.
Je to prostá člověčina.

Miroslava Zudová
Co mě nezabije, to mě posílí.
Komentáře
  1. dagmar bar napsal:

    Bezvadný článek, naprosto se mnou rezonuje!!! Cítím to úúúplně stejně. Také mne nebetyčně sejří všechny ty návody na úspěšný život v hojnosti. Pár kroků, pár pravidel a šup, jsme zázračně bohatí. Prd! 🙂

    Asi jsme z jiné školy, jiného světa, možná z jiné planety. A asi nikdy nebudeme fyzicky bohatý, nebo možná právě naopak – všichni ti roboti jedoucí podle striktních pouček budou dříve nebo později potřebovat lidské teplo a dotek člověčenství…:-)

    Posílám pozdrav a žehnám tomuto webu – ať zůstane oázou lidství! Dáša

  2. Věra Kadlecová napsal:

    Ahojky, tak jsem si naštvaně (sama na sebe) myslela, že v tom odmítání vymývání mozků (za peníze samozřejmě) jsem sama. Obviňovala se, že jsem líná, nepokroková a nedokážu něco dokázat. Blbej obrat, co? Osobní rozvoj mě doteď stál taky pěknej balík …a velký souhlas s váma holky, člověk má zůstat takový jaký je a dělat jen to, co mu jde od srdce. Tady souhlasím s tebou, Dagmar, přijmout se takový, jaký je a vypráskat všechny démony – i ty internetový, kurzový a nevímjaký! Díky za tenhle příspěvek, Mirko!


Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(https://www.samotarka.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor//images/icons/left.svg): failed to open stream: No such file or directory in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 32

Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Warning: file_get_contents(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Warning: file_get_contents(https://www.samotarka.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor//images/icons/right.svg): failed to open stream: No such file or directory in /www/doc/www.samotarka.cz/www/wp-content/themes/mioweb/skin/comments.php on line 33

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.