Úplně poslední záchrana

2014-05-14-posledni-zachrana-6Nestihla jsem všechny své články nalapat z vyrovnávací paměti. Už to nejde, vyrovnávací pamět funguje asi tak měsíc a pak se prostě ztratí, přemaže. Ale ještě mi leží na disku ta záloha, kterou jsem si stáhla z původního blogu na *.blgz. Problém spočívá pouze v tom, že balíček jako takový nejde samostatně otevřít nebo snad rozbalit. Jde to jenom, když se uploaduje zpátky na blog *.blgz.cz. Nemusí to být tentýž blog, ze kterého byla stažena, nemusí se ani stejnbě jmenovat. Záloha se může aplikovat na kterýkoli blog *.blgz.cz. To je dobré, to je naděje.

Založila jsem tedy nový blog na *.blgz.cz, až mi ho bylo líto. Uvítací e-mail a krásný čistý nepopsaný blog, který očekával, co se s ním bude dít, k čemu bude sloužit. Hurá tedy do administrace, rovnou na pacičku „zálohování“. Pěkně to tu mají nachystané. Okénko pro natažení mého souboru už nedočkavě hlásí „vyberte soubor ze svého počítače“. Tak vybírám ten svůj vzácný balíček a se zatajeným dechem klikám na knoflík „analyzovat vybraný soubor“.

2014-05-22-uplne-posledni-zachrana-1

Tak jdeme na to. Chvilku to žvýká, přežvykuje, Pak to napíše červeně nepříjemnou zprávu: „Soubor je příliš velký. Vložte ho na server přes FTP protokol a pak pokračujte.“
Dobrá, vkládám svůj vzácný 66 MB soubor přes FTP protokol přesně podle návodu. Přežvykuje, načítá, trvá to dlouho. Velmi dlouho. Asi deset minut.

A pak se na monitoru – hurá, hurá – objevily známé texty. Ano, ta písmenka dobře znám, sama jsem skládala jedno vedle druhého. Očekávala jsem funkční blog, že budu postupně odmazávat články, které jsou už přesunuté, až tu bude všechno, co stojí za uchování. To se ví, že nebudu přesouvat nějaké analýzy *.blgz.cz, i když ty grafy a přehledy zajímavých blogů byly krásné. Ale měly platnost jen tam, tady jsou k ničemu. Ale to, co vidím, není to, co jsem očekávala. Je to pracovní text bez obrázků, bez tabulek, bez odkazů, navíc proložený záhadnými znaky a lomenítky, jedna převelmi dlouhá textová stránka. A načítání už skončilo. lepší to už nebude.

Je to soft, je to křehké a velmi, velmi dočasné. Tuším, že musím chytit tuto příležitost za pačesy, protože další pokus by se nemusel podařit. Odhodlaně klikám na horní odkaz v prohlížeči „Úpravy“ a pak „Vybrat vše“. Ano, chci to všechno! Ctr+C pak znamená záchranu, tu úplně poslední záchranu mých literárních výplodů posledních pěti let.

Ctrl+V pak ukládá moje písmenka do postýlky Wordu a tam budou čekat, jestli je oživím nebo smažu… Mimochodem, takto jsem zjistila velmi zajímavý statistický údaj. Takhle na blogu vám to ani tak nepřijde, prostě si listujete mezi články a čtete jenom to, co si vyberete. Ale když se všechna ta písmenka vloží do Wordu (připomínám, že je to čistý text bez obrázků a formátování), tak ta moje písmenka zabrala 650 stránek! To už je pořádná kniha!

Bohužel nedokončený upload zasukoval nový blog. Nejde to tam ani zpátky. Místo blogu i místo administrace se objevuje jen škaredá hláška.

2014-05-22-uplne-posledni-zachrana-2

Opravdu se moc omlouvám Webzdarmákům, že jsem jim zničila jednu subdoménku. Nejde se vrátit do administrace a třeba to všechno po sobě smazat a dát zase do pořádku. Časem to vyšumí, časem to smažou. Každopádně mi to posloužilo, jinak by byla moje písmenka navždy zakletá v nerozbalitelném zálohovacím balíčku.

Takže užitečné články, které zde marně pořád hledáte, se tu (snad) objeví znovu.


Komentář:

malé srdce 26.05.2014 16:46
Jsem moc rád, že jsi své texty zachránila a že se snad objeví na Tvém novém ostrůvku.

<< Myšlenka navazuje na článek Poslední záchrana

Miroslava Zudová
Co mě nezabije, to mě posílí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.