Pro a proti

Samozřejmě „začít znovu“ nemůže být jenom takové plácnutí do vody, jenom takové spontánní rozhodnutí bez rozmyslu. Žila jsem 8 roků v nějakých podmínkách, které jsem si více-méně zvolila ( i když pod tlakem závažných událostí). Ale po osmi letech se nakumulovalo to, co mi nevyhovuje. Každodenní překážky, které již nechci překonávat.

Znáte mě, já jdu na všechno tak nějak vědecky a podloženě. Vzala jsem si na pomoc ověřený postup, který nabízí zdarma na svém webu Petra Šimková. Takové užitečné počteníčko, jak svou situaci nezvorat ještě víc. Popisuje tam techniku ZMĚNOVÝ KŘÍŽ podle psychologů Cavanagha a Granta. Tak jsem si udělala malý test a techniku použila.

Možná to znáte – vezmete si čistý papír, rozpůlíte svisle i vodorovně čárou. Vlevo negativa, vpravo pozitiva, nahoře teď, dole potom.

Ještě mě napadlo, co jsem zapomněla, výhoda potom: kontrola nad svými penězi. Protože Richard mi nikdy neřekl, kolik vlastně ve skutečnosti vydělá, kolik za co utratí mimo účty a to je pak těžké připravovat nějaký rozpočet. Vedu účty, platím složenky, ale nevím, kolik jsme měli výdaje za jídlo, za stavbu, za provoz auta atd. Zkrátka chyběla komunikace a spolupráce.

Možná se ptáte: A kde je láska? Copak Richard pro tebe nic neznamená? Znamená. Ale lásku nějak neumí sám projevit. A já už se nechci doprošovat o každou pusu, o každé objetí. Přála bych si, aby tohle dělal muž sám od sebe, jako že mu na mě záleží, že je rád, že je tu se mnou, že po mně touží. A tohle mezi námi není. Jsme přátelé.

A ještě jsem zapomněla na zvířátka. No, venčení psa v dešti a v mrazu mi chybět nebude. Ale po kocourkovi se mi bude stýskat. Jenomže to mu nemůžu udělat, abych mu vzala svobodu volného výběhu a zavřela ho do bytu (když pominu požadavek majitele žádná zvířata). Stejně má Průša Richarda raději než mne.

A tak se stalo, že zvítězila varianta odstěhovat se a vzít svůj život do svých rukou.

 

Miroslava Zudová
Co mě nezabije, to mě posílí.
Komentáře
  1. Eva Haufová napsal:

    Tvoje otevřenost a upřímnost značí čistou duši a svědomí.
    Jsi startérem a motorem pro mnohé v podobných situacích…
    Jsem tu, až bude docházet olej, palivo….kapesník….Eva

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.