Ahoj všichni!

2014-05-13-ahoj-vsichni-1Co se stalo se Samotářkou? Kam zmizel ten úžasný blog, který navštěvovalo tolik lidí? Kde jsou všechny ty informace, tabulky, výpisky z knížek, poznámky, básničky a zamyšlení? Ta holka se snad úplně zbláznila a smazala to?
Ne. nezbláznila se. Byla to nehoda.

Říká se, že nehoda není náhoda

Stalo se, že v době volna, státních svátků, kdy jsem se velmi, velmi těšila na to, že konečně zaktualizuji svoje weby na webzdarma, tak zrovna v ony dny měl webzdarma výpadek. A pak zase.
Naštvala jsem se.
A pak jsem se zeptala sama sebe: lze to změnit nebo nelze? Protože jestli to změnit nelze, nebudu se rozčilovat. Práskla jsem se přes kapsu a rozhodla se změnit správce domén, přestěhovat se. Ale přenos Samotářky se trochu nezdařil. Zkrátka bylo tam příliš mnoho dat a něco se poškodilo. Přišla jsem o ni.
Je to jako kdyby mi vyhořel dům – všechny věci jsou pryč, jenom pozemek zůstal a já musím domeček zrekonstruovat a všechny věci do něj pořídit znovu.
Asi to tak mělo být.
Možná je v tom trochu symboliky – smazaná minulost. Ti staří mě už znají, ale noví návštěvníci se už nikdy nedozví, kdo to vlastně je tahleta samotářka, co se jí to vlastně všechno stalo.

Všechno zlé je k něčemu dobré

Ztratila jsem poznámky, k některým jsem se často vracela a odkazy, no jestlipak je ještě najdu? Říká se, že kdo hledá, najde. Uvidíme.
Je to jako když musíte nejdříve vyklidit místnost, možná i vybourat, abyste ji mohli zrekonstruovat z nových moderních materiálů, které mají mnohem lepší vlastnosti než ty staré. Nesvázaná starým stylem a omezeními, mám k dispozici nový nástroj zvaný WordPress, nové výtvarné možnosti a novou nepopsanou zeď. Nový začátek.
Otázkou je, jestli dokážu ještě udělat tak kvalitní nový obsah, aby mi sem zase chodili lidé. A přátelé.

Znáte ten smíšený pocit? Trochu se těším na ty neomezené možnosti, trochu se bojím, že to už nedokážu.

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky

Čert vem minulost. Začneme znova a půjdeme dopředu. Pořád se učím, pořád poznávám nové. Chci se o to s vámi i nadále dělit.
No řekněte, není už teď tento zápisníček krásný?

Hezký den!


Komentář:

malé srdce 19.05.2014 06:06
V českém nářečí vždy existovala všelijaká trvale platná moudra. Jedním z nich je například tvrzení, že změna je život a nic se neděje náhodou. O obsah já nemám u Tebe vůbec strach, neboť jak Tě znám, máš v sobě dar slova a tento dar Ti nebyl odebrán, takže bych se toho vůbec nebál. A lidé, kteří Tě mají rádi se zase rádi vrátí, i na Tvůj nový ostrůvek Tvé milé duše. Jinak tento Tvůj nový zápisníček je velmi roztomilý a mně se moc líbí.


Myšlenka pokračuje v článku Poslední záchrana >>

Miroslava Zudová
Co mě nezabije, to mě posílí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.